Nasıl Kurarım ?

Sadece apk dosyalarını direkt olarak kurunuz sorunsuz kurulacaktır

ANDROID OYUN KURULUMU (SD DATA) RAR’DAN ÇIKARMA

Değerli hocalarım, bildiğiniz üzere Android oyunlar geliştikçe daha büyük boyutlu olmaya başladı durum böyle olunca çift dosya mantığını kullanmaya başladılar;

APK dosyası : başlatıcı ve genel kontrolleri sağlamakla yükümlüdür.

SD DATA dosyası : oyun ait olan resim, görüntü, ses, grafiksel birimler ve dahasını barındırmakla yükümlüdür.

Doğal olarak herhangi birisi eksik olursa oyunu oynayamaz, lisans hataları veya durduruldu sorunu yaşarsanız uzun zamandır çift link oyunlar sunuyorum kurulum konusunda sorun yaşayan hocalarım için kısa bir video çekmek istedim bu sayede oyunları kolayca kurabilirsiniz.

APK ve OBB Dosyası İndirilir Nasıl Kurulur?
1- OBB dosyasını indirdiğinizde dosya genelde .zip veya .rar uzantılı olur. Bu dosyayı RAR veya Zarchiver uygulaması ile açın.Aşağıda linkleri mevcut
2- İçinde bulunan klasörü işaretleyerek Cihaz Hafızası(Dahili Depolama)/Android/obbklasörüne çıkartın. Çıkartma işlemi sırasında işlem tamamlanana kadar cihazınıza dokunmayın.
3- Çıkartma işlemi tamamlandıktan sonra APK dosyasını kurun. Kurulum sırasında uyarı gelirse uyarıdaki “AYARLAR” a girip”Bilinmeyen Kaynaklara İzin Ver” i işaretleyin.
4. İşaretledikten sonra “YÜKLE” butonuna basarak yüklemenin tamamlanmasını bekleyin. Tamamlandıktan sonra oyunu açabilirsiniz.

 

Bilgilendirme 1 : cloud.mail.ru üzerinden dosya indirirken bazı internet tarayıcılarında yeni sekme açılıyor Mail.ru kaynaklı geçici bir sorundur, bunu önlemek yada en azından dosyaları indirebilmek için aşağıdaki butondan videoyu izlemeniz yeterli olacaktır. (ayrıca yedek linkleri de kullanabilirsiniz


Bilgilendirme 2 : Bazen “Bilinmeyen bir hata nedeniyle xxxx-androidbedava_com.apk dosyası indirilemedi.” hatası alıyorsanız indirme sayfasını (cloud.mail.ru) yenileyip tekrar deneyin, 1-2 defa denedikten sonra indirme başlar.

Bilgilendirme 3 : Bazı cihazlarda “Dosya Açılamıyor” hatası alabilirsiniz, cihazınızda bulunan dosya yöneticisini kullanarak indirilenler veya download klasörüne girip açın, sorunsuz kurulacaktır.

Burada Küçük kardeşimiz nasıl yapıldığını anlatmakta