Uygulamalar

Deprem Ağı – PRO (ilk siz haberdar olun)

Deprem Ağı depremlerde en kapsamlı deprem uygulamasıdır ve dünyanın birçok ülkesinde sismik dalgalar ulaşmadan önce sizi uyaran tek erken deprem uyarısı sistemidir. Araştırma projesi hakkında daha fazla bilgi için https://www.sismo.app

Ana özellikler:

– Akıllı telefon ağlarını kullanarak depremlerin gerçek zamanlı tespiti
– Saniyeler önce deprem uyarısı
– Hissedilen depremlere dair kullanıcı raporları
– Bir deprem gerçek zamanlı olarak tespit edildiğinde gönderilen koordinatlarınızı içeren otomatik e-postalar ve SMS
– 0.0 büyüklüğünden başlayarak ulusal ve uluslararası sismik ağlardan elde edilen deprem verileri
– Depremler sırasında bilgi alışverişi için sohbet odaları
– Ses sentezleyici ile deprem bildirimleri
– Artırılmış gerçeklik ile deprem görüntüleme
– Acil durumlarda sohbet mesajı önceliği

Earthquake Network araştırma projesi dışarıdan para desteği almamaktadır. PRO sürümünü satın alarak projeyi ve hızlı ve güvenilir bir hizmet sunmak için sürekli geliştirilmesini desteklersiniz. Teşekkür ederiz!

Earthquake Network araştırma projesi, depremleri gerçek zamanlı olarak algılayabilen ve toplumu uyarabilen akıllı telefon tabanlı bir erken deprem uyarısı sistemi geliştirmektedir. Akıllı telefonlar, her cihazda bulunan ivmeölçer sayesinde depremleri tespit edebilir. Bir deprem tespit edildiğinde, uygulamanın yüklü olduğu kullanıcılar derhal uyarılır. Deprem dalgaları belirli bir hızda (5 ila 10 km/s) hareket ettiğinden, depremin zarar verici dalgalarının henüz ulaşmadığı kişiler uyarılabilir. Proje hakkındaki bilimsel detaylar için lütfen http://goo.gl/lFBLYm adresindeki Amerika Sismoloji Derneği Bülteni’ne bakınız

Deprem Ağı uygulaması, ağ tarafından tespit edilen depremlerin gerçek zamanlı uyarılarını almanıza, hissettiğiniz bir depremi elle bildirmenize ve bir deprem acil durumu sırasında diğer insanlarla sohbet etmenize olanak tanır. Bulunduğunuz yerin yakınında gerçek zamanlı olarak bir deprem tespit edildiğinde, uygulama uzayda tam konumunuzu içeren bir otomatik SMS ve e-postaları bir kişi listesine gönderebilir. Bu, uygulama ile kullanıcı etkileşimi gerekmeden kurtarma için yararlı olabilir. Ayrıca bir yardım isteği gönderebilir veya tek bir tıklama ile iyi olduğunuzu söyleyebilirsiniz. Bu uygulama aynı zamanda ulusal ve uluslararası sismik ağlar tarafından tespit edilen depremler hakkında bilgi görüntüler.

Ulusal ve uluslararası sismik ağlar tarafından tespit edilen depremlerle ilgili bilgilerin, sismik şebekeye bağlı olarak, genelde birkaç dakika ile birkaç saat arasında değişen bir gecikmeyle yayınlandığını unutmayın.

 

Ekran Görüntüsü ResmiEkran Görüntüsü ResmiEkran Görüntüsü ResmiEkran Görüntüsü Resmi

Belki beğenebilirsin